Portalo rėmėjai:

Dviračių takai

PILIEČIŲ MOBILUMO KULTŪROS PROJEKTAS „EIKIME KARTU“

 

Bendruomenės vienas iš pirmųjų tai neatlygintinas dviračių stovų projektas. Idėja naujinti ir plėsti dviračių takų infrastruktūrą, įrengiant dviračių stovus Gargždų mieste. Svarbu, kad mieste netrūktų vietų, skirtų pastatyti dviračiams. Šios veiklos prioritetai: ekologiško transporto plėtros skatinimas, miesto gyventojus sudominti dviračio transportu; dviratis, kaip bendravimo priemonė. Šio projekto metu ekologiško transporto kontekste pirmą kartą buvo viešai diskutuojama apie miesto parko, kaip vienos svarbiausių viešųjų miesto erdvių, būklę bei apie galimas funkcines galimybes, atitinkančias šių dienų visuomenės poreikius.

Šiuo metu pastatyta 15 naujų dviračių stovų skirtingose miesto vietuose. Dviračių stovai nauji, gražūs, patogūs, nerūdijančio plieno. Projekto įgyvendinimui gautos Savivaldybės biudžeto lėšos, taip pat pinigai gauti iš Europos Sąjungos fondo. Gargždų miesto bendruomenė buvo projekto partnerė, idėjos autorė.

Žemiau pateikta informaciją apie projekto eigą.

 

EKOLOGIŠKAI NUO GARGŽDŲ IKI BRIUSELIO

„Bangoje“ jau skelbėme, kad Klaipėdos rajono savivaldybė laimėjo projektą „Move together exhibition“, kurio vertė 10000 eurų. Pagal jį planuojama Gargždų mieste pastatyti 50 vienetų modernių dviračių stovų ir vykdyti kitas įvairias veiklas.

Nauji dviračių stovai jau rudenį bus pastatyti prie viešosios paskirties pastatų: mokyklų, Savivaldybės, seniūnijos, kultūros centro, bažnyčios ir kt. Dviračių stovų projektų autorius – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos pavaduotojas, Gargždų miesto bendruomenės narys Gytis Kasperavičius. Jo sukurti projektai rajono Savivaldybei perduoti neatlygintinai. Tai miesto bendruomenės intelektualinis indėlis į Savivaldybės vykdomą projektą.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Valdo Pučkoriaus, bus be dviračių stovų pastatymo, pagal projektą bus vykdoma ir daug kitų veiklų. Viena iš jų - konferencija „Ekologiškas transportas Klaipėdos rajone. Dviračių takų sistema“. Joje dalyvaus svečiai iš Lenkijos, Vokietijos, Olandijos ir pasidalins savo patirtimi. Visi bus kviečiami į nemokamą ekskursiją po Gargždų miestą. Šios akcijos tikslas – skatinti rajono gyventojų pomėgį vaikščioti pėsčiomis, pažinti istorine prasme svarbias vietas, kultūrinius paminklus. Dar viena iš veiklų - apskritojo stalo diskusija su jaunimu, kurioje bus diskutuojama, kaip skatinti ekologišką transportą. Vyks ir darnaus mobilumo idėjas atspindinčių plakatų paroda, kuri bus eksponuojama prie Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos pastato. Tokios pačios akcijos dvasia tvyros ir Briuselyje, Vienoje, Romoje, Budapešte, Nicoje bei kituose Europos miestuose. Iš viso šiame projekte dalyvauja 16 Europos miestų. V. Pučkorius informavo, kad rugpjūčio mėnesio pradžioje Savivaldybė skelbs konkursą simbolinei kompozicijai, kuri bus pastatyta centrinės gatvės pėsčiųjų take, sukurti. Ši kompozicija turės atspindėti mobilumo ir ekologiško transporto idėją. Rajono menininkai, dizaineriai turės progą išbandyti savo jėgas. Konkurso sąlygos ir išsamesnė informacija - Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje (tel. 452062, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ). „Be to, bus pasirašytas Savivaldybės administracijos ir gyventojų bendruomės susitarimas transporto klausimus ir problemas spręsti kartu. Rugsėjo 22 d., kai visoje Europoje minima Diena be automobilio, visoms Klaipėdos rajono įstaigoms bus išsiųstas rajono mero raštas, kuriame tą dieną darbuotojai raginami nesėsti prie automobilio vairo“, - apie planuojamas veiklas pasakojo Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas.

Agnė ADOMAITĖ 2009 rugpjūčio 05 d

 

DVIRAČIŲ ENTUZIASTAI KVIEČIAMI VIENYTIS

,,Bangoje“ jau ne kartą rašyta apie būtinybę naujinti ir plėsti dviračių takų infrastruktūrą. Vejantis ekologijos ir sveiko gyvenimo būdo madą, o dabar dar ir taupumo sumetimais, dviračių entuziastų mieste daugėja. Tik susiduriama su problema – esant nesutvarkytai dviračių trasai, saugiai ir patogiai važinėti sunku. O pervažiuoti miestą nenulipus nuo dviračio – neįmanoma.

Apie tai, kad dviratininkų kelius būtina tvarkyti „iš pagrindų“, nuolat kalba Gargždų miesto bendruomenė. 

Pradeda procesą

Gargždų bendruomenės valdybos narys Algirdas Laugalys sakė, kad dviračių takų atnaujinimo klausimas jiems visada buvo vienas iš prioritetinių. Gavę Savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus prašymą padėti nustatyti būtinas tokių trasų vietas, jie bandys pasitelkti gyventojų pagalbą. Norima sukonkretinti planus, kad procesas įgautų pagreitį.

„Mieste dviračių trasa ne vientisa – yra tik tam tikros atkarpos. Turime labai prastos būklės keliukus į Laugalių kapines, ta pati situacija ir pramoninėje miesto dalyje. Nenorime sprendimo priimti vieni patys. Susirinkę dviratininkai padėtų įvertintų esamą situaciją, pateiktų pasiūlymų“, - kalbėjo A. Laugalys.

Remiantis dar 2004 metais Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta Gargždų bendrosios dalies (transporto ir vertikalinio planavimo schemos) korektūra, parengtas preliminarus dviračių trasos planas.

Lems finansavimas

Kaip teigė Savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas bei bendruomenės narys Rimantas Bogdžiūnas, finansavimas dviračių trasoms projektuoti ir tiesti kol kas yra miglotas. Nors tvirtinant šių metų Savivaldybės biudžetą tam numatyta skirti 20 tūkstančių litų, ši suma nepakankama.

„Šiuo metu Gargžduose rekonstruojamos kelios gatvės, tad ten irgi atsiras dviračių takai. Pagal dabartinį miesto bendrąjį planą dviračių takų projektai parengti Treniotos, Gargždės, Vytauto, Butkų Juzės ir dar keliose gatvėse“, - informavo R. Bogdžiūnas.

Vedėjas akcentavo, kad tokiems keliams įrengti prireiks ne vieno etapo, nes nėra galimybės gauti visišką finansavimą. Be to, tai daryti būtų netikslinga, mat planuojama rengti naują miesto bendrąjį planą. Jo manymu, tikslingiausia būtų įrengti naujas dviračių takų atkarpas, jungsiančias su esamais takais ir, esant finansavimui, remontuoti senąsias.

„Į šį procesą įtraukėme bendruomenę, nes dviračių takai skirti visiems gyventojams ir būtina išgirsti jų nuomonę“, - sakė R. Bogdžiūnas.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Valdas Pučkorius informavo, kad Savivaldybė pateikė paraišką mobilumo projekto „Move together“ parodai rengti, kurią remia Europos Sąjunga. Jeigu būtų gautas numatomas 5–10 tūkstančių eurų finansavimas, mieste prie įvairių institucijų ketinama įrengti dviračių stovus. „Jeigu projekto nelaimėtume, ieškotume kitų būdų stovams įrengti“, - sakė V. Pučkorius.

Gegužės 4 dieną, pirmadienį, 18 val. J. Lankučio viešosios bibliotekos salėje vyks Gargždų miesto bendruomenės renginys „Myliu dviratį“. Kviečiami visi šios susisiekimo priemonės entuziastai, neabejingi rengiamoms permainoms.

Susitikime numatoma supažindinti su esama padėtimi, išklausyti gyventojų pageidavimus. Esant palankioms oro sąlygoms, bus surengta esamų takų apžiūra, todėl pageidautina į renginį atvykti dviračiu.

Vėliau susirinkusiųjų lauks viktorina ir prizai!

Jolanta VENSKUTĖ 2009 gegužės 04 d